Jak jsem prozradila na koncertu pro Světlušku, chystám se přispět do přetékající nabídky podcastů. Po dlouhém váhání do toho jdu!

 

Já, samozvaná copyherka (přeloženo do češtiny „vysloužilá copywriterka“) a jinak snad stále sloužící sepisovatelka, jsem se odevzdala mluvenému slovu. Ano, já, která si ani přes pobízení lidí ze svého okolí (od učitelů na ZŠ až po profesionály v oboru mluveného slova a umění) nedokázala představit, že by mohla něco namlouvat a navíc se pak ještě poslouchat. Tomu se ovšem minimálně při stříhání vlastního podcastu vyhnout nedá. Protože se na mě letošní rok podepisuje pozitivně (ne ve smyslu testů na COVID, ale co se osobního rozvoje týče), dokázala jsem v sobě prolomit i tyhle bariéry.

 

Začít točit podcast mě napadlo už někdy před dvěma lety, kdy jsem uvažovala nad tím, jak konečně rozjet svůj „obsahový marketing“. Tehdy jsem do tohohle oboru ještě dělala a radila v něm druhým. Se svým vlastním jsem si ale moc nevěděla rady, jak už to tak bývá. Problém nebyl v tom, že bych nevěděla, jak na to, spíš chyběl čas a motivace. A pak spousta pochybností… Poslouchal by to vůbec někdo? Má to smysl, když net je plnej jinýho obsahu? Chce se mi vůbec proboxovávat se mezi ostatními content creatory? Odpověď byla u každé otázky buď záporná, nebo minimálně nejistá, a tak fungl nový mikrofon skončil v šuplíku, v němž se v tu dobu uvolnilo místo po dvou rukopisech – obrazně řečeno 😉

 

Tímto se tedy vydávám ze světa opony psaných slov, za kterou jsem léta byla krásně schovaná, do polostínu mluveného slova. Dávám se všanc a doufám, že to aspoň pár lidí kromě mě bude bavit.

 

Podcast jsem se rozhodla nazvat Dary života, protože přidanou hodnotou by mělo být poselství o tom, že ať už nás potká cokoli a kdokoli, vždycky je to dar, který máme přijmout jako prostředek k formování sebe samých. Půjde o rozhovory, ale někdy třeba jen o mé osobní výkecy – tohle slovo ale berte jen jako nadsázku způsobenou mou momentální rozjařeností. Rozhodně nechci do světa pouštět pelmel blbostí. Chci tvořit pro sebe i pro posluchače smysluplný obsah 🙂

 

No a co byste řekli malé ochutnávce z toho prvního podcastu? Najdete ji níže. Pokud se ptáte, proč ho sem rovnou nedám celý, tak vězte, že na něm ještě chci (a musím) provést nějakou práci. Teď jen chci navnadit ty, co se mě ptají, co od toho prvního podcastu mají očekávat. Nejpozději v pátek 23. října by měl být na světě. Dám včas vědět!

 

 

Rozhovor s Jaroslavou Michalcovou z cukrárny Dortletka (ukázka)

o Anna Burdová | Podcast Dary života

Pin It on Pinterest

Share This