Knižní mentoring | Vedení při psaní a úpravách rukopisu

Z vlastní zkušenosti vím, jaké to je, když dopíšete poslední větu v rukopisu, nebo když pak vezmete do ruky svou knihu. Pocity, které se s dalšími díly neomrzí, ba naopak. Chcete to taky zažít, jenže někde něco vázne? Pojďme to změnit!

Chcete napsat knihu? Toužíte předat své znalosti nebo inspirativní příběh, ale nevíte, jak začít?

Máte rozepsanou knihu, jenže jste se ocitli tzv. na mrtvém bodě? Touha psát vás žene dál, ale jako by vás zároveň nějaká tíha držela na místě? Nedokážete hnout s určitou zápletkou, nebo dokonce se svým vlastním autorským blokem?

Nebo jste právě dopsali rukopis, ale k naprosté radosti a úplné spokojenosti vám ještě něco chybí? 'Cosi', co by šlo ještě vylepšit, zdokonalit... Jenže kde, jak a co byste měli upravit?

Zkrátka, chcete ze sebe i svého díla dostat to nejlepší, ale nevíte, jak?

 

Ráda vám pomůžu.

Nabízím vám individuální plán vedení při práci na vašem díle.

 

Jsem spisovatelka, copywriterka a literární redaktorka s více než 10letou praxí.

Uznáte-li to za vhodné, stanu se na nějakou dobu vaší mentorkou. smile

Co mentoring zahrnuje?

Individuální plán

Průběžné konzultace

Konstruktivní zpětná vazba

Rozvoj tvůrčích dovedností

Morální podpora

Poradenství k vydání knihy

Pracujete na románu, novele, osobnostně-rozvojové knize nebo třeba e-booku pro své klienty?

Tato služba je pro vás, ať už píšete jakékoliv dílo. Dokonce můžete, ale nemusíte být (duší či povoláním) spisovatel/ka.

Pomůžu vám, ať už potřebujete jen “pošoupnout”, odblokovat, nebo se dokonce něčemu přiučit a zlepšit ve spisovatelském řemesle.

 

 

Jak knižní mentoring funguje?

Při vstupní konzultaci probereme, s čím potřebujete pomoct, v čem tkví váš problém, jaké jsou vaše časové možnosti, co od mého vedení očekáváte a co by podle vás mělo být výstupem. Stanovíme si, jak a na čem budeme pracovat, sladíme se časově i technicky a pustíme se do práce.

Pročtu si a vyhodnotím rukopis, nebo alespoň tu část, kterou zatím máte hotovou. Zhotovím počáteční posudek s konkrétními náměty na úpravy. Případně si stanovíme, co můžete cizelovat na svých spisovatelských dovednostech (např. styl pro daný žánr, vykreslení postav atp.).

Ve zvolených časových intervalech budete pracovat na dohodnutých úsecích textu. Já projdu úpravy, opoznámkuji a vrátím k dalším případným úpravám.

Jednou až dvakrát měsíčně (dle vašich možností a potřeby) si dáme online setkání a probereme práci na rukopisu, vaše pocity, potřeby a okolnosti, které se do tvorby promítají. Já vás vyslechnu a pomůžu vám rozkrýt příčiny nepříjemných pocitů a bloků a navrhnout řešení.

Seznamovací konzultace

Chcete probrat, jaké máte možnosti? Zjistit, jestli si „sedneme“ a půjde nám to spolu?

Objednejte si 30minutovou konzultaci (telefonickou či online)!

ZDARMA!

 

Odpovědi na časté otázky

(FAQ)

Proč si na této stránce nemůžu koupit už hotovou službu za přesně stanovenou cenu?

Protože spektrum autorů, kteří si mé služby objednávají, je velmi široké a potřeby každého z nich jsou naprosto odlišné. Není možné nabídnout stejný balíček služeb autorce, která napsala svou první knížku pro děti o rozsahu 40 normostran a chce ji pod mým vedením upravit, a např. psychoterapeutem, který pod mým vedeným začíná psát osobnostně rozvojovou knihu.

Jiný přístup vyžaduje klient, který touží psát, ale potýká se s autorským blokem a potřebuje tedy souběžně pracovat i sám na sobě, a spisovatel, který už má první verzi rukopisu hotovou a potřebuje ji „jen“ upravit před vydáním.

A stejně tak jsou jiné časové možnosti podnikatelky, která se s ohledem na své pracovní vytížení a rodinný život může práci na rukopisu věnovat jen několik hodin týdně, a autora, který si na tvorbu může vyhradit několik hodin denně.

Vše je otázkou naší vzájemné komunikace. Balíček vám sestavím na míru a cenovou nabídku dostanete dopředu. Rozhodně nebudete kupovat zajíce v pytli. smile

Mám přesně stanovený rozpočet na vydání své knihy. Jak můžu vědět, že se vejdu do vašich služeb?

Opět jde jen o to, jak se domluvíme. Máte-li vyhrazenou částku, kterou chcete do mentoringu vložit, sdělím vám, co vám v rámci ní můžu nabídnout.

Kdy můžu do programu vstoupit?

Záleží na tom, kolik mám aktuálně v programu klientů a jakou formu spolupráce poptáváte.

Mé časové a mentální kapacity samozřejmě mají své hranice, a tak si do programu beru nanejvýš tři autory, abych se jim mohla plně věnovat. Pokud však někdo z nich vyžaduje intenzivní spolupráci např. na dokončení knihy před vydáním, během které spolupracujeme i několik hodin denně, zahájení spolupráce s dalšími klienty musí počkat, až aktuální zakázku dokončím. To může trvat měsíc, ale i tři.

Jestliže mám právě v programu tři autory, kteří pracují pozvolným tempem, nemusí být problém zahájit s vámi spolupráci okamžitě.

V každém případě vám řeknu více na základě vaší poptávky.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Pin It on Pinterest

Share This