Úvod > O mně

O mně

2Předně dovolte, abych vás přivítala na svých stránkách a poděkovala za Váš zájem!

Jmenuji se Anna Burdová a narodila jsem se 23. října 1985 v Roudnici nad Labem. V podřipské metropoli jsem žila až do předvečera svých 31. narozenin, kdy jsem se přestěhovala do krásného města na soutoku Labe a Vltavy – do Mělníka.

Vystudovala jsem žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Bakalářské studium jsem zakončila státní zkouškou v roce 2010 a zhruba rok jsem se jako absolventka bez větší praxe protloukala, jak se dalo – externě jsem spolupracovala s několika kulturními, lifestylovými a zpravodajskými weby (Kultura21.cz, Webmagazin.cz, Novinky.cz atd.).  V roce 2011 jsem začala spolupracovat se společností MediaPlanet, která na naši mediální scénu jako jedna z prvních přinesla reklamu ve formě obsahového (content) marketingu. Vydává tematicky zaměřené komerční přílohy MF Dnes, Lidových novin a Hospodářských novin.

Téhož roku jsem začala spolupracovat i s literární agenturou MÁM TALENT scenáristky, spisovatelky a lektorky tvůrčího psaní Mgr. Markéty Dočekalové. Tato spolupráce mi otevřela dveře do světa mé milované literatury. Zprvu jsem pro agenturu pracovala jako redaktorka (posuzovala jsem rukopisy autorů) a dnes působím na pozici vedoucí autorského oddělení – tj. koordinuji tým redaktorů, komunikuji s autory a nakladateli atd.

Sama se ale také literární tvorbě věnuji. Za poslední rok mi vyšly čtyři dětské (tzv. osobní, neboli personalizované) knížky, na podzim 2017 vánoční pohádky „Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška“ a na jaře 2018 vyjde další, v pořadí již druhá pohádková knížka u nakladatelství Fragment s názvem „Kdo v přírodě čaruje: Pohádky od jara do zimy“ (v únoru 2018 též vysílaná jako rozhlasový večerníček Hajaja).

Souběžně s tím působím jako redaktorka několika periodik, píši texty na zakázku a ve volných chvílích se věnuji tvůrčímu psaní a dalším koníčkům, ke kterým patří četba, fotografování (čistě amatérsky), turistika atd. O tom, co mě zajímá, se mj. můžete dočíst i na mém blogu na těchto stránkách.

Pin It on Pinterest

Share This