O mně

Srdečně vás vítám na svých stránkách a děkuji za váš zájem!

Jmenuji se Anna Burdová a narodila jsem se 23. října 1985 v Roudnici nad Labem. V podřipské metropoli jsem žila až do předvečera svých 31. narozenin, kdy jsem se přestěhovala do krásného města na soutoku Labe a Vltavy – do Mělníka. Na otázku, proč do Mělníka, s nadsázkou odpovídám, že jsem se narodila “nad Labem” a velkou část dětství strávila u Vltavy (navštěvovala jsem školy pro zrakově hendikepované v Praze), a tak mi vždycky, když jsem byla u jedné řeky, chyběla druhá – musela jsem se tedy přestěhovat tam, kde se obě stékají.

Vystudovala jsem žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Bakalářské studium jsem zakončila státní zkouškou v roce 2010 a zhruba rok jsem se jako absolventka bez větší praxe protloukala, jak se dalo – externě jsem spolupracovala s několika kulturními, lifestylovými a zpravodajskými weby.  V roce 2011 jsem začala spolupracovat se společností MediaPlanet, která na naši mediální scénu jako jedna z prvních přinesla reklamu ve formě obsahového (content) marketingu.

Téhož roku jsem začala spolupracovat i s literární agenturou MÁM TALENT scenáristky, spisovatelky a lektorky tvůrčího psaní Mgr. Markéty Dočekalové. Tato spolupráce mi otevřela dveře do světa mé milované literatury. V agentuře jsem až do roku 2022 pracovala jako literární redaktorka a vedoucí autorského oddělení (tj. koordinace týmu redaktorů, komunikace s autory, nakladateli atd.).

Sama se ale také literární tvorbě věnuji. Začalo to dětskými (tzv. osobními, nebo též personalizovanými) knížkami pro Originální knihy a následovaly další (standardní) dětské knížky. Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment jsem vydala pět titulů. Všechny dosud vydané publikace najdete na stránce Knihy.

 

Od října 2019 také pracuji pro neziskovou organizaci Spolu s vámi, z. ú., ve které s dalšími slabozrakými a nevidomými kolegy dělá osvětové akce s tematikou života se zrakovým postižením (workshopy pro děti a  odborné semináře pro firmy a úřady) a provozujeme unikátní službu, v rámci níž zrakově postižení dochází na návštěvy za seniory. V organizace Spolu s vámi se věnuji zejm. PR a marketingu, fundraisingu, koordinuji tým návštěvníků pro region Praha a vůbec, stejně jako ostatní mí kolegové, dělám vše, co je pro rozvoj a správný chod neziskovky potřeba.

Ve volných chvílích se věnuji dalším koníčkům, ke kterým patří četba, fotografování (čistě amatérsky), turistika atd. Od února 2020 na tyhle aktivity nejsem sama, doprovází mě ten nejúžasnější tvor na světě – moje vodicí fenka Dixie.

O tom, co mě zajímá a čím se bavím, se mj. můžete dočíst i na mém blogu na těchto stránkách, nebo můžete sledovat mou Facebookovou stránku @anna.burdova, příp. Instagram @anna.burdova.

 

Rozhovory

 

Více o mně a mých aktivitách si můžete přečíst např. v následujících rozhovorech.

Na Knoblošce s Annou Burdovou

Rozhovor pro pořad Na Knoblošce

V září 2021 se mi dostalo milého pozvání od nakladatele Karla Svobody do jeho YouTube pořadu Na Knoblošce.

Pohádková kolegyně aneb Spisovatelka v Reveniu

Spisovatelka, copywriterka a publicistka, říká Google faktograficky a nudně. Jenže Anna Burdová, čerstvá posila neziskovky Revenium a redakce Inspirante, fakt není jen to. Mluví, když má co říct, píše, protože psaní miluje a nemůže jinak. Našla se coby autorka dětských knížek, redaktorka nebo pozorovatelka a milovnice všeho živého. Čerpá z vlastních zkušeností a…

Podcast POTMĚ: Rozhovor Karolíny Skácelové s nevidomou spisovatelkou Annou Burdovou

Karolína Skácelová a Anna Burdová: Bez knihy být prostě nemůžu. V karanténě jsem četla i čtyři současně

Obrazotvornost pracuje i poslepu, říká nevidomá spisovatelka Anna Burdová

…Vedle práce pro literární agenturu se věnuje také publicistice, copywritingu, obsahovému marketingu a v posledních letech také psaní knížek pro děti. Nedávno jí v nakladatelství Fragment vyšla už druhá knížka: Kdo v přírodě čaruje – Pohádky od jara do zimy.

Díky psaní můžu být zase chvíli dítě, říká nevidomá spisovatelka Anna Burdová

Píše články a knihy pro děti. Spolupracuje s organizací Revenium i s projektem Návštěvy POTMĚ. To všechno i přesto, že jako malá kvůli nemoci přišla o zrak. Hostem pořadu Až na dřeň byla Anna Burdová.

Pin It on Pinterest

Share This