O mně

Srdečně vás vítám na svých stránkách a děkuji za váš zájem!

 

Jmenuji se Anna Burdová a narodila jsem se 23. října 1985 v Roudnici nad Labem. V podřipské metropoli jsem žila až do předvečera svých 31. narozenin, kdy jsem se přestěhovala do krásného města na soutoku Labe a Vltavy – do Mělníka. Na otázku, proč do Mělníka, s nadsázkou odpovídám, že jsem se narodila „nad Labem“ a velkou část dětství strávila u Vltavy (navštěvovala jsem školy pro zrakově hendikepované v Praze), a tak mi vždycky, když jsem byla u jedné řeky, chyběla druhá – musela jsem se tedy přestěhovat tam, kde se obě stékají.

 

Vystudovala jsem žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Bakalářské studium jsem zakončila státní zkouškou v roce 2010 a zhruba rok jsem se jako absolventka bez větší praxe protloukala, jak se dalo – externě jsem spolupracovala s několika kulturními, lifestylovými a zpravodajskými weby.  V roce 2011 jsem začala spolupracovat se společností MediaPlanet, která na naši mediální scénu jako jedna z prvních přinesla reklamu ve formě obsahového (content) marketingu.

 

Téhož roku jsem začala spolupracovat i s literární agenturou MÁM TALENT scenáristky, spisovatelky a lektorky tvůrčího psaní Mgr. Markéty Dočekalové. Tato spolupráce mi otevřela dveře do světa mé milované literatury. V agentuře jsem začala jako literární redaktorka (posuzování rukopisů) a později jsem začala pracovat také jako vedoucí autorského oddělení – tj. koordinuji tým redaktorů, komunikuji s autory a nakladateli atd.

 

Sama se ale také literární tvorbě věnuji. Začalo to dětskými (tzv. osobními, nebo též personalizovanými) knížkami pro Originální knihy a následovaly další (standardní) dětské knížky. Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment jsem vydala pět titulů. Všechny dosud vydané publikace najdete na stránce Knihy.

 

Od listopadu 2018 také pracuji pro projekt Návštěvy POTMĚ, který pod záštitou Nadačního fondu Českého rozhlasu zprostředkovává návštěvy nevidomých u seniorů – v domovech pro seniory, v pečovatelských a odlehčovacích službách nebo přímo v domácnostech.

 

Ve volných chvílích se věnuji dalším koníčkům, ke kterým patří četba, fotografování (čistě amatérsky), turistika atd. Od února 2020 na tyhle aktivity nejsem sama, doprovází mě ten nejúžasnější tvor na světě – moje vodicí fenka Dixie.

O tom, co mě zajímá a čím se bavím, se mj. můžete dočíst i na mém blogu na těchto stránkách, nebo můžete sledovat mou Facebookovou stránku @AnnaBurdovaSpisovatelka, příp. Instagram @anna.burdova.

 

Anna Burdová s vodicí fenkou Dixii

 

Rozhovory

 

Více o mně a mých aktivitách si můžete přečíst např. v následujících rozhovorech.

Podcast POTMĚ: Rozhovor Karolíny Skácelové s nevidomou spisovatelkou Annou Burdovou

Karolína Skácelová a Anna Burdová: Bez knihy být prostě nemůžu. V karanténě jsem četla i čtyři současně

Pohádková kolegyně aneb Spisovatelka v Reveniu

Spisovatelka, copywriterka a publicistka, říká Google faktograficky a nudně. Jenže Anna Burdová, čerstvá posila neziskovky Revenium a redakce Inspirante, fakt není jen to. Mluví, když má co říct, píše, protože psaní miluje a nemůže jinak. Našla se coby autorka dětských knížek, redaktorka nebo pozorovatelka a milovnice všeho živého. Čerpá z vlastních zkušeností a…

Pohádková kolegyně aneb Spisovatelka v Reveniu

Spisovatelka, copywriterka a publicistka, říká Google faktograficky a nudně. Jenže Anna Burdová, čerstvá posila neziskovky Revenium a redakce Inspirante, fakt není jen to. Mluví, když má co říct, píše, protože psaní miluje a nemůže jinak. Našla se coby autorka dětských knížek, redaktorka nebo pozorovatelka a milovnice všeho živého. Čerpá z vlastních zkušeností a…

Díky psaní můžu být zase chvíli dítě, říká nevidomá spisovatelka Anna Burdová

Píše články a knihy pro děti. Spolupracuje s organizací Revenium i s projektem Návštěvy POTMĚ. To všechno i přesto, že jako malá kvůli nemoci přišla o zrak. Hostem pořadu Až na dřeň byla Anna Burdová.

Obrazotvornost pracuje i poslepu, říká nevidomá spisovatelka Anna Burdová

…Vedle práce pro literární agenturu se věnuje také publicistice, copywritingu, obsahovému marketingu a v posledních letech také psaní knížek pro děti. Nedávno jí v nakladatelství Fragment vyšla už druhá knížka: Kdo v přírodě čaruje – Pohádky od jara do zimy.

Pin It on Pinterest

Share This