302862056976104

O mně

Předně dovolte, abych vás přivítala na svých stránkách a poděkovala za Váš zájem!

Jmenuji se Anna Burdová a narodila jsem se 23. října 1985 v Roudnici nad Labem. V podřipské metropoli jsem žila až do předvečera svých 31. narozenin, kdy jsem se přestěhovala do krásného města na soutoku Labe a Vltavy – do Mělníka. Na otázku, proč do Mělníka, s nadsázkou odpovídám, že jsem se narodila „nad Labem“ a velkou část dětství strávila u Vltavy (navštěvovala jsem školy pro zrakově hendikepované v Praze), a tak mi vždycky, když jsem byla u jedné řeky, chyběla druhá – musela jsem se tedy přestěhovat tam, kde se obě stékají.

Vystudovala jsem žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Bakalářské studium jsem zakončila státní zkouškou v roce 2010 a zhruba rok jsem se jako absolventka bez větší praxe protloukala, jak se dalo – externě jsem spolupracovala s několika kulturními, lifestylovými a zpravodajskými weby (Kultura21.cz, Webmagazin.cz, Novinky.cz atd.).  V roce 2011 jsem začala spolupracovat se společností MediaPlanet, která na naši mediální scénu jako jedna z prvních přinesla reklamu ve formě obsahového (content) marketingu. Vydává tematicky zaměřené komerční přílohy MF Dnes, Lidových novin a Hospodářských novin.

Téhož roku jsem začala spolupracovat i s literární agenturou MÁM TALENT scenáristky, spisovatelky a lektorky tvůrčího psaní Mgr. Markéty Dočekalové. Tato spolupráce mi otevřela dveře do světa mé milované literatury. Zprvu jsem pro agenturu pracovala jako redaktorka (posuzovala jsem rukopisy autorů) a dnes působím na pozici vedoucí autorského oddělení – tj. koordinuji tým redaktorů, komunikuji s autory a nakladateli atd.

Sama se ale také literární tvorbě věnuji. Za poslední rok mi vyšly čtyři dětské (tzv. osobní, neboli personalizované) knížky, na podzim 2017 vánoční pohádky „Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška„, v roce 2018 vyšla u nakladatelství Fragment knížka „Kdo v přírodě čaruje: Pohádky od jara do zimy“ (v únoru 2018 též vysílaná jako rozhlasový večerníček Hajaja) a na podzim 2019 u téhož nakladatelství vyšla třetí v pořádí – „Natálka a svět vzhůru nohama„.

Souběžně s tímchodím pracuji na pozici obchodní zástupkyně a copywriterky v neziskové organizaci Revenium, přesněji pro jeden z jeho projektů – online magazín Inspirante.cz (viz odkaz na jeden z rozhovorů níže).

Mimo to působím jako redaktorka několika periodik, píši texty na zakázku a ve volných chvílích se věnuji tvůrčímu psaní a dalším koníčkům, ke kterým patří četba, fotografování (čistě amatérsky), turistika atd. O tom, co mě zajímá, se mj. můžete dočíst i na mém blogu na těchto stránkách (i když na něj v poslední době nemám moc času).

Od listopadu 2018 také pracuji pro projekt Návštěvy POTMĚ, který pod záštitou Nadačního fondu Českého rozhlasu zprostředkovává návštěvy nevidomých u seniorů – v domovech pro seniory, v pečovatelských a odlehčovacích službách nebo přímo v domácnostech.

Aktivit, které mi dělají radost, je zkrátka hodně. Možná se při některé z nich potkáme.

 

Rozhovory

 

Více o mně a mých aktivitách si můžete přečíst např. v následujících rozhovorech.

Pohádková kolegyně aneb Spisovatelka v Reveniu

Spisovatelka, copywriterka a publicistka, říká Google faktograficky a nudně. Jenže Anna Burdová, čerstvá posila neziskovky Revenium a redakce Inspirante, fakt není jen to. Mluví, když má co říct, píše, protože psaní miluje a nemůže jinak. Našla se coby autorka dětských knížek, redaktorka nebo pozorovatelka a milovnice všeho živého. Čerpá z vlastních zkušeností a…

Díky psaní můžu být zase chvíli dítě, říká nevidomá spisovatelka Anna Burdová

Píše články a knihy pro děti. Spolupracuje s organizací Revenium i s projektem Návštěvy POTMĚ. To všechno i přesto, že jako malá kvůli nemoci přišla o zrak. Hostem pořadu Až na dřeň byla Anna Burdová.

Obrazotvornost pracuje i poslepu, říká nevidomá spisovatelka Anna Burdová

…Vedle práce pro literární agenturu se věnuje také publicistice, copywritingu, obsahovému marketingu a v posledních letech také psaní knížek pro děti. Nedávno jí v nakladatelství Fragment vyšla už druhá knížka: Kdo v přírodě čaruje – Pohádky od jara do zimy.

Pin It on Pinterest

Share This