302862056976104 Rozhovor pro audiočasopis Jeden svět | Anna Burdová

Blog | Anna Burdová

Recenze knih, audioknih a filmů, příspěvky o tvůrčím psaní, copywritingu a obsahovém marketingu, články věnované osobnímu rozvoji, reportáže z událostí, rozhovory se zajímavými osobnostmi – to vše najdete na mém blogu.

Dovoluji si vás upozornit na 5. vydání letošního ročníku audio magazínu Jeden svět, ve kterém najdete vedle dalšího zajímavého obsahu také rozhovor se mnou.

 

Na Jeden svět jsem tu upozorňovala v nedávném příspěvku jako na časopis, který širší veřejnost seznamuje se životem a aktivitami zrakově postižených. – Za mě periodikum, které, kdyby se dostalo mezi více takzvaně „zdravých“, by skvěle plnilo své poslání bourat stereotypy vůči lidem se zrakovým handicapem. Těch totiž, místo aby s rostoucí osvětou ubývalo, přibývá jak náletových dřevin.

 

V aktuálním vydání přináší šéfredaktor a redaktor časopisu v jedné osobě Jiří Mayer téměř 80 minut zajímavých rozhovorů.  V prvním z nich se seznámíte s nevidomým učitelem hudby a programátorem Jiřím Mojžíškem, který v současné době dělá vlastní pokusy s 3D tiskem. Řeč byla např. i o lukostřelbě, které se Jiří dříve věnoval, a jeho dalších aktivitách.

 

Následující příspěvek je o výstavě zrakově postižených výtvarníků s názvem „Na slepo“, jež začátkem října proběhla ve Vrbovské zahradě na Praze 1. Podrobnosti o ní v rozhovoru prozradila kurátorka Mgr. Pavla Vaňková a za zrakově postižené výtvarníky promluvil Pavel Sláma.

 

No a posledním příspěvkem, jak už jsem předeslala, je rozhovor se mnou. S Jiřím Mayerem jsme probrali jak moje knížky a další tvorbu, tak kupříkladu i problematiku zrakového handicapu ve vztahu k práci, veřejnosti atd. Vrátili jsme se i do dětství – do doby prvních kroků „poslepu“,  letům na speciální škole a internátě, kde jsem se složitě integrovala mezi další zrakově postižené děti, studiu na VŠ, prvním pracovním zkušenostem atd.

 

Přeji vám příjemný poslech a těším se na případnou zpětnou vazbu 🙂

 

 

Pin It on Pinterest

Share This